niedziela, 3 grudnia 2017

"Świerszczyk" pod choinkę

Już zaraz święta, poszukiwanie prezentów więc trwa! To dobry moment, aby przypomnieć, że wspaniałym upominkiem dla dziecka, oprócz książek, jest także prenumerata ulubionego czasopisma.

Na przykład „Świerszczyka”, który moim zdaniem wciąż pozostaje bezkonkurencyjnym pismem w swojej kategorii wiekowej (4 – 9 lat) To naprawdę wielka frajda dla dziecka co dwa tygodnie wyjąć ze skrzynki zaadresowaną do siebie dużą kopertę, a z niej – własny kolorowy magazyn.

Zagraniczne pisma dla dzieci oferują specjalne karty do wydruku, oznajmiające młodemu czytelnikowi, że już za chwileczkę, już za momencik wpadnie w jego ręce pierwszy numer nowo zaprenumerowanego pisma. U nas chyba takiej praktyki nie ma, ale możemy przecież zadbać o to sami. Przygotujmy własnoręcznie taką kolorową spersonalizowaną kartkę, włóżmy ją do egzemplarza „Świerszczyka”, zapakujmy w świąteczny papier i zostawmy pod choinką. To miły i oryginalny prezent, który w dodatku będzie przynosił radość przez cały rok!

Przespacerujcie się więc do kiosku po najnowszy numer, tym bardziej, że jest on tak przyjemnie mikołajkowy, że chce się go od razu przeczytać od deski do deski. Znajdziecie tu wesołe i nostalgiczne wiersze o św. Mikołaju autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej i Natalii Usenko, Kwadratową Grę Prezentową i ciekawe informacje o Laponii i Rovaniemi, gdzie mieści się wioska Świętego Mikołaja. 


Jest też oczywiście opowiadanie w sam raz na 6 grudnia, mikołajkowe przygody liska Paskala, instrukcja wykonania uroczego renifera-ozdoby na choinkę oraz całe mnóstwo świątecznych zabaw słownych i logicznych. 


"Świerszczyk. Magazyn dla dzieci" ukazuje się co dwa tygodnie, nieprzerwanie od 1945 roku. Z pismem współpracują najlepsi polscy pisarze i ilustratorzy. Zaprenumerować magazyn można tutaj.

2 komentarze:

  1. Widzę wiek 4 - 9, ale czy taki 3-latek (rozgarniety) coś tam znajdzie dla siebie? Po prostu już nie mogę się doczekać prenumeraty ;) Swoje "Już czytam" mam do dzisiaj :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno znajdzie! Chociażby znajdowanie różnic, Irenkę, kolorowankę, główne opowiadanie, wiersze... :)

    OdpowiedzUsuń