W poniedziałkowy poranek Pan Listomysz wyrusza w drogę z wózkiem pełnym przesyłek. Ma dostarczyć listy i paczki zwierzętom zamieszkałym w okolicy. Bardzo to różne stworzenia – od tych „swojskich”, jak niedźwiedź, wiewiórka, kret czy sroka, przez bardziej egzotyczne, jak krokodyl, pingwiny czy ośmiornica, aż po te wyobrażone, rodem z bajek i legend, jak smok i yeti!
Każde mieszka w domu skonstruowanym wedle własnych
potrzeb. Rodzina Królików wykorzystała precyzyjnie podziemną przestrzeń swojej norki,
ustawiając w niej dwa siedmiopiętrowe łóżka dla małych królicząt, dom Krokodyli
wyposażony jest w system nawadniania – zamiast dywanów jest tu woda do kostek
(można puszczać łódki na podłodze!).
Towarzyszymy dzielnemu Panu Listomyszy w jego pracy, z
zaciekawieniem obserwując, jak też zorganizowali sobie życie mieszkańcy tego
niezwykle rozległego rejonu pocztowego. Wielka to frajda podpatrywać, jak
pomysłowo urządziły zwierzęta swoje mieszkania i co też tam w nich akurat porabiają.
Pan Niedźwiedź na przykład ma gościa – i jest to Złotowłosa, z którą tak
przyjemnie podzielić się miseczką owsianki! Tymczasem Pan Wilk, przepasany
fartuszkiem, ostrzy nóż w kuchni, gotów przyrządzić sobie smaczną jagnięcą
potrawkę, i wcale nie widzi (a my owszem!), że Trzy Świnki włamały się właśnie do
jego domu, by ocalić owieczki. Wszystkiemu przygląda się ukryty za drzewem
Czerwony Kapturek…
Wiele tu niespodzianek i zabawnych odkryć. Książkę można
najpierw po prostu przeczytać, śledząc drogę Pana Listomyszy, a potem powolutku
smakować poszczególne ilustracje, obserwując codzienność zwierzęcych bohaterów.
Marianne Dubuc, zapytana kiedyś o swój warsztat autorki i ilustratorki, przyznała,
że najpierw pojawia się obraz, do którego „dodawane są słowa, ale nie za wiele”
– tylko tyle, by współgrały z ilustracjami i pozwoliły historii rozwijać się od
początku do końca. Taka proporcja obrazu i tekstu pozostawia książkę otwartą na
własne interpretacje czytelników.
Tak też sprawy się mają w „Dzień dobry, poczta!”. Linearność opowieści zostaje zachowana, a jednocześnie pozwala na dużą elastyczność – można w dowolnym momencie zboczyć z drogi, a potem wrócić dokładnie w to samo miejsce. Ta przejrzystość to wielki atut książki. Mimo że oferuje ona liczne tropy i całe mnóstwo szczegółów do wypatrzenia, w żadnej mierze nie jest klasyczną wyszukiwanką – dominuje tu bowiem opowieść, która konsekwentnie toczy się aż do radosnego końca.
Marianne Dubuc, Dzień dobry, poczta!, tłum. Magdalena
Wanielista, Wydawnictwo Entliczek 2016; rekomendowany wiek: 0–5
Uwielbiam "Lwa i ptaka" Dubuc. Tam też słowa pełnią funkcję pomocniczą. Wypróbujemy "Pocztę". Mam nadzieję, że czterolatka nie jest na nią za duża.
OdpowiedzUsuńMój Tadzio ma cztery lata i ogromnie mu się podobało, chichrał się nad różnymi szczegółami ilustracji, wymyślał różne zabawy. Na przykład kazał mi być mamą króliczkową, która szuka synka, czyli jego (na ilustracjach króliczek skrywa się tu i tam). Myślę, że nie masz się co obawiać :) Pozdrowienia!
OdpowiedzUsuńSuper. W takim razie zamawiam.
UsuńIts like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is great blog. A great read. I will definitely be back. paypal credit login
OdpowiedzUsuńObecnie to byśmy czytali taką bajkę o kurierach... Oni też mają ręce pełne roboty, przecież większość z nas kupuje w sieci, nadaje paczki. A wiecie gdzie szukać by na takim nadawaniu paczek zaoszczędzić? Polecam takie platformy jak https://allekurier.pl/ . Korzystając z takiej można nawet kilkanaście złotych zaoszczędzić na wysyłce. A poza teren kraju nadając - jeszcze więcej.
OdpowiedzUsuńSkoro mowa już o paczkach, to powiem Wam, że firmy, które są nowe na rynku na pewno mają drobne trudności spowodowane tym, że nie wiedzą czego dokładnie oczekuje klient. W handlu internetowym spełnianie oczekiwań klientów to bardzo ważna, a nawet podstawowa sprawa. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby obsługiwać klientów, to możesz skorzystać z oferty https://packfully.pl/ . Myślę, że takie informacje są potrzebne, ponieważ dzięki temu i klient ma świadomość tego, jak wygląda taka praca.
OdpowiedzUsuńWow appreciation, This is really good and useful information. Thanks for posting. We provide an innovative and simple way to apply for the Turkey Visa online process which is highly secure And it's accessible too. 100 Eligible Countries can apply for Turkey Visa.
OdpowiedzUsuń
OdpowiedzUsuńI think this is an informative post and it is very useful and informative. So, I would like to thank you for the effort you put into writing this article. How much does an Indian e visa cost & how much does e visa to India cost? Indian e Visa cost depends on your nationality and your visa type.